W tym miejscu, będziemy Was informować o nowych trendach i kolekcjach.

Jak zawiązać muszkę czy krawat lub np. jak ubrać się, gdy na zaproszeniu widnieje napis BLACK TIE.


ZapraszamySMOKING

Prawdziwą mieszankę erotyzmu i poważnego stroju wieczorowego osiągnął Sean Connery jako Agent 007, powodując iż smoking stał się poważnym wieczorowym strojem wizytowym. Smoking pojawił się po raz pierwszy w wiktoriańskiej Anglii około roku 1900 roku. Modnym zwyczajem wówczas było, iż panowie po posiłku kierowali się do palarni. Z tego też powodu pojawił się jako konkurent fraka ubiór o kroju Sako i otrzymał nazwę SMOKING. W USA smoking jest znany pod nazwą TUXEDO.

Kolor czarny jest klasycznym kolorem smokingu. Wyłogi obszyte jedwabną satyną mogą mieć kształt kołnierza szalowego lub mogą być zakończone w szpic. Smokingi są jedno- lub dwurzędowe. W Salonie DIUK możemy zaproponować kilka modeli smokingów, w tym ostatnio bardzo popularny granatowy.

WAŻNE! Całość ubioru stanowią: biała koszula, pas smokingowy (alternatywą może być kamizelka), muszka, bezwzględnie czarne buty lakierki, czarne podkolanówki. Jeśli zdecydowaliśmy się na pas smokingowy, zakładając go musimy pamiętać, aby plisy zawsze otwierały się do góry!!!


Uwaga: biała muszka do smokingu jest absolutnym faux pas! Jest zarezerwowana tylko dla obsługi kelnerskiej.

Zaproszenie może zawierać dopisek „black tie" świadczący o tym, że goście - mężczyźni powinni nosić smoking.

Smokingu z zasady nie nosi się przed godz. 19:00. Istnieją jednak liczne wyjątki, np. ślub i wesele.

Gdy mężczyzna wkłada smoking, jego partnerka powinna założyć długą suknię wieczorową.

W krajach tropikalnych, podczas przyjęć na powietrzu lub na pokładach statków, marynarka do smokingu może być w kolorze białym lub ecru, z klapami wyłożonymi białym atłasem, ale spodnie muszą być czarne - nazywana Dinner jacket.